فیلم
سفر معظم له به کربلای معلی قسمت دوم
سفر به کنیا
سخنراني حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مد ظله العالی» در حرم مطهر امام رضا عليه السلام
سفر معظم له به کربلای معلی قسمت اول
سفر به تانزانیا
استفتائات منتخب
 • استفتاء شماره: 15610
  با عرض سلام نماز و روزه اساتید و دانشجویان در صورتیکه کمتر از ده روز در محل تحصیل و خوابگاه می مانند، به چه نحوه است؟
  جواب:

  اساتید و دانشجویان، اگر در کمتر از ده روز حداقل یکبار بین وطن و دانشگاه رفت و امد داشته باشند و این وضعیت سه الی چهار ماه استمرار داشته باشد به استثنای سفر اول نماز شان در محل تحصیل و بین راه تمام و روزه شان نیز صحیح است.

 • استفتاء شماره: 15526
  با سلام و آرزوی توفیقات الهی برای آن مرجع تقلید استعمال عطر و ادکلن و بوییدن گل در ماه مبارک رمضان برای روزه داران چه حکمی دارد؟ همیشه موفق و منصور باشید
  جواب:

  بوییدن گیاهان معطر برای روزه دار مکروه است ولی استعمال عطر مستحب و از فضائل روزه داری است.

 • استفتاء شماره: 10341
  سلام علیکم چت و یا گفت و گوی الکترونیکی با نا محرم چه حکمی دارد؟ و اگر در مورد مسائل اعتقادی و اجتماعی خود باشد چه حکمی دارد؟
  جواب:

  چنانچه خوف وقوع در مفسده باشد جائز نیست.

 • استفتاء شماره: 10333
  آیا در زکات فطره می بایست حتماً هر فطریه را به یک نفر داد یا اینکه می شود یک فطریه را بین چند نفر تقسیم کرد
  جواب:

  بنا بر احتیاط واجب نباید به فقیر کمتر از یک صاع اعطاء شود.

 • استفتاء شماره: 9805
  با سلام مستخدم یا کلفتی که در منزل کسی کار می کند و بعضی از روزها را در منزل خود و بعضی روزها در منزل صاحب کار غذا می خورد، فطریه او اگر شب عید فطر در منزل خودش باشد بر عهده خودش است یا صاحب کار؟ اگر در منزل صاحب کار باشد چطور؟
  جواب:

  چنانچه از قبل از غروب افتاب شب عید فطر در منزل صاحب کار باشد و در ان شب نانخور وی باشد،زکات فطره اش به عهدۀ صاحب کار است.

اخبار و بیانیه ها
پيام مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي نوري همداني«مد ظله العالي» به دوازدهمین دوره مسابقات بانوان دارالقرآن امام علی(ع)
پيام مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي نوري همداني«مد ظله العالي» به دوازدهمین دوره مسابقات بانوان دارالقرآن امام علی(ع) ملت ها بدون زنان انسان ساز، شکست می خورند/زنان در عرصه های جهادی اسلام، سابقه درخشانی دارند/فعالان قرآنی رسالت سنگین زینبی بودن را بر دوش دارند/از رقابت بزرگ خواهران قرآنی به خود می بالم/اسلام، کرامت واقعی زنان را آشکار کرد/اسلام استفاده ابزاری از زن ندارد/وجدان عمومی جهان در برابر زن فروشی صهیونیست ها سکوت را بشکند.
شخصیت و جایگاه حضرت ابوطالب در اسلام برای جامعه تبیین شود/مسلمانان در برابر دشمنان ید واحد باشند
شخصیت و جایگاه حضرت ابوطالب در اسلام برای جامعه تبیین شود/مسلمانان در برابر دشمنان ید واحد باشند حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با تأکید بر لزوم تبیین شخصیت و جایگاه ایشان در اسلام، تصریح کردند: باید با سنجیدن همه جوانب شخصیت عالی حضرت ابوطالب و حقانیت اهل بیت(ع) برای همگان تبیین شود.
حوزه و روحانیت باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشند/ نباید اجازه داد شهرها از فقها خالی شوند
حوزه و روحانیت باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشند/ نباید اجازه داد شهرها از فقها خالی شوند حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی بر ضرورت تربیت عالمان آگاه به زمان تأکید کردند و گفتند: عالمان دینی باید زمان شناس باشند و با استفاده از شرایط زمان به تبلیغ و فعالیت دینی بپردازند.
© 2011 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.