دیدار پدر شهید بزرگوار آرمان علی وردی با حضرت آیت العظمی نوری همدانی مدظله العالی

همه در مسیر انقلاب و حفظ نظام با هوشیاری عمل کنند تا توطئه دشمنان خنثی گردد.

photo_2023-09-18_12-57-48

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی مرجع عالیقدر جهان تشیع پیش از ظهر امروز در دیدار با پدر شهید بزرگوار آرمان علی وردی، شهیدی که در اغتشاشات سال گذشته به شهادت رسیده است، دیدار کردند.
مرجع تقلید شیعیان در ادامه با اشاره به جایگاه رفیع شهادت در فرهنگ اسلام پرداخت و با اشاره به حدیثی از امام صادق (علیه السلام) که می فرمایند: « فَوْقَ كُلِّ ذِی بِرٍّ بَرٌّ حَتَّى یُقْتَلَ اَلرَّجُلُ فِی سَبِیلِ اَللَّهِ فَإِذَا قُتِلَ فِی سَبِیلِ اَللَّهِ فَلَیْسَ فَوْقَهُ بِرٌّ»؛ بالاى نیكى هر نیكوكارى نیكى است تا آنكه انسان در راه خدا كشته شود، و چون در راه خدا كشته شد دیگر بالاى آن نیكى نیست، به تبیین جایگاه والای شهادت براساس احادیث و روایات پرداختند و آنرا عالی ترین آرزوی علمای بزرگ اسلام دانستند.
حضرت آیت العظمی نوری همدانی مدظله العالی در ادامه ضمن تمجید از پدر و مادر شهید، چنین فرزندی را مایه عزت و افتخار دانسته و فرمودند: شهید شما هم مجاهد بود و هم طلبه؛ به شما و خانواده شما شهادت جوان برومندتان را تبریک عرض میکنم و بدانید که شهید در محضر خداوند متعال آنچنان جایگاه والایی دارد که می تواند هفتاد تن از خویشاوندان خود را شفاعت نماید و خداوند از ایشان می پذیرد.
معظم له در این دیدار دفاع از انقلاب و اسلام را توفیق دانسته و فرمودند: دشمنان همیشه در صحنه هستند تا به این نظام آسیب برسانند و لازم است همه در مسیر انقلاب و حفظ نظام با هوشیاری عمل کنند تا توطئه دشمنان خنثی گردد.
حضرت آیت العظمی الله نوری همدانی مدظله العالی در ادامه فرمودند: آرزوی همه ائمه اطهار (علیهم السلام) و علمای بزرگ ما، مرگ همراه با شهادت بوده است؛ لذا حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام) در نامه ای خطاب به مالک اشتر از خداوند میخواهد که زندگی خود و مالک ختم به شهادت شود و همچنین امام سجاد (علیه السلام) در صحیفه سجادیه آرزوی شهادت دارد. معظم له حفظ ارزشهای اسلامی و انقلابی را ضروری دانستند.