حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «دامت برکاته» در دیدار آقای سید مرتضی بختیاری؛ ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره)

تمام توجه شما به مردم خصوصا فقراء باشد
بکوشید تا مشکلات آنها هرچه زودتر برطرف گردد تا بتوانند زندگی سالم، کریمانه و اسلامی داشته باشند

photo_2024-07-10_16-19-33

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مدظله العالی»، معظم له ظهر امروز در دیدار آقای بختیاری؛ ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) و هیات همراه ضمن تسلیت ایام سوگواری محرم و شهادت حضرت سید الشهداء (علیه السلام) و یاران شهیدش، با اشاره به خدمات گسترده کمیته امداد امام خمینی (ره) در محرومیت زدایی و اشتغال آفرینی فرمودند: تمام توجه شما به مردم خصوصا فقراء باشد؛ مردمی که همیشه زحمت با آنهاست. بکوشید تا مشکلات آنها هرچه زودتر برطرف گردد تا بتوانند زندگی سالم، کریمانه و اسلامی داشته باشند.
معظم له در ادامه با اشاره به فرمایشات امیر المومنین علی علیه السلام در نامه 53 نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر فرمودند: حضرت فرمودند: « وَ أَشْعِرْ قَلْبَكَ الرَّحْمَةَ لِلرَّعِیَّةِ وَ الْمَحَبَّةَ لَهُمْ وَ اللُّطْفَ بِهِمْ؛ فَإِنَّهُمْ صِنْفَانِ: إِمَّا أَخٌ لَكَ فِی الدِّینِ وَ إِمَّا نَظِیرٌ لَكَ فِی الْخَلْقِ ». حضرت از مالک میخواهد تا دلش را سرشار از محبت و لطف به مردم نماید چراکه مردمی که به آنها حکومت میکنی از دو صنفند؛ یا برادران دینی تو هستند و یا در خلقت با تو یکی هستند.
معظم له افزودند: در بخش دیگری از این نامه آمده: « إِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بِطُعْمَه وَ لَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمَانَه»؛ یعنی عمل و جایگاه شغلی تو وسیله امرار معاش تو نیست بلکه امانتی است از جانب خداوند.
این مرجع عالیقدر بر لزوم توجه به نهج البلاغه در کلام امام راحل(ره) فرمودند: بعد از قرآن کتابی به جامعیت نهج البلاغه در سازندگی جامعه نداریم. امیدوارم نامه 53 نهج البلاغه که به راستی منشور جامع حکومت داری و مدیریت است در تمامی ادارات دولتی نصب شود تا سرمشقی برای مسئولین و کارمندان دولت قرار گیرد.
photo_2024-07-10_16-36-45

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار آقای بختیاری به ارائه گزارشی از فعالیت ها و خدمات صورت گرفته پرداخت.