مسؤولان بر قیمت گذاری ها نظارت دقیق داشته باشند

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان اینکه خدمت کردن به مردم تاریخ ندارد، بر ضرورت نظارت دقیق بر مسأله قیمت گذاری ها تأکید کردند.

5c8a27d65c403 1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، این مرجع عالیقدر جهان تشیع پیش از ظهر امروز در دیدار دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه خدمت به جامعه یکی از مباحث مورد تأکید اسلام است، گفتند: بر اساس روایات، شریف ترین عبادت ها، آن است که انسان توفیق داشته باشد که به جامعه خدمت کند.

معظم له ادامه دادند: پیامبر اکرم(ص) در روایتی نورانی محبوب ترین مردم نزد خداوند را کسانی دانسته اند که بیشترین نفع را به مردم برسانند، بر این اساس هر کسی که به مردم خدمت کند و مردم از وجود آن بهره مند شود، به همان نسبت در پیشگاه خداوند دارای محبوبیت خواهد بود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان اینکه حوزه کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت بسیار وسیع است، ابراز داشتند: کسانی که در این دستگاه به مردم خدمت می کنند، باید از مدیریت و مهارت لازم برخوردار باشند.

ایشان با اشاره به مسأله قیمت گذاری ها در جامعه عنوان کردند: بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه مربوط به تحریم ها نیست، بلکه نتیجه کارهای خودمان است؛ متأسفانه امروز قیمت اجناس در بازارها بسیار بالا است، بنابراین باید افرادی باشند که بر این مسأله بسیار مهم نظارت کنند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با بیان اینکه امروز مردم از وضعیت قیمت ها گلایه مند هستند، افزودند: قیمت کالاهایی که نیاز روزمره انسان ها است، بسیار اوج گرفته و ضرورت دارد مسؤولان نسبت به آن نظارت جدی داشته باشند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با تأکید بر اینکه بسیاری از گرانی ها و تفاوت قیمت ها مربوط به تحریم اقتصادی نیست، خاطرنشان کردند: منشأ بسیاری از مشکلات کشور سوء مدیریت برخی مسؤولان است.

معظم له در ادامه با اشاره به اینکه مسؤولان باید نامه امیرمؤمنان(ع) به مالک اشتر را سرلوحه عمل خود قرار دهد، این نامه را برترین منشور اداره کشورها دانستند و گفتند: حضرت(ع) در این نامه مسأله صنعت و تجارت را مورد توجه قرار داده اند و فرموده اند «با کسانی که در راستای صنعت و تجارت گام بر می دارند، با نرمی برخورد شده و با نظارت دقیق از مسائلی همچون احتکار جلوگیری شود»؛ همچنین در این نامه تأکید شده است که قیمت گذاری ها بر اساس عدالت صورت گیرد و حقوق همگان در این زمینه رعایت شود.

ایشان اضافه کردند: امروز مسؤولان باید به گونه ای بر قیمت گذاری نظارت کنند که به فروشندگان و خریداران اجحاف نشود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به اینکه متولیان صنعت، معدن و تجارت باید مدیریت کامل در همه ابعاد داشته باشند، عنوان کردند: مسؤولان بر همه مباحث اعم از خودرو و خوراک نظارت دقیق داشته باشند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با انتقاد از کاهش ارزش پول ملی کشور خاطرنشان کردند: امروز باید تدابیری اندیشیده شود تا بتوانیم این خلأ را جبران کنیم؛ ارزش پول ملی ما در مقایسه با کشورهای بسیار پایین تر است، چرا باید اینگونه باشد؟ ما باید اشکالات موجود در این زمینه را رفع کنیم.

معظم له خطاب به حاضران در جلسه یادآور شدند: به گونه ای عمل کنید که جمهوری اسلامی در دنیا به عنوان نمونه شناخته شود؛ اگر به مبانی اسلامی عمل شود بدون شک در زمینه عدالت به عنوان الگوی همه جهان شناخته خواهیم شد.