سیاست غرب بد نام کردن اسلام ناب و مسلمانان است

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با محکوم کردن حادثه تروریستی نیوزلند تأکید کرد که سیاست غرب بد نام کردن اسلام ناب و مسلمانان است.

5c8ce64a5aac8 1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، ایشان ظهر امروز در دیدار رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با محکوم کردن حادثه تروریستی علیه مسلمانان نیوزلند، خواستار مقابله همه کشورهای جهان به ویژه امت اسلامی با پدید تروریسم شد.

ایشان افزودند: سیاست غرب، آمریکا و صهیونیست ها این است که اسلام را در نظر مردم جهان بد نام کنند از این رو دست به اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی می زنند، غربی ها مدام علیه اسلام تبلیغ می کنند و با اقدامات تروریستی وحشت به دل مردم می اندازند.

معظم له با تأکید بر استفاده از ابزار روز برای معرفی اسلام ناب به جهانیان اظهار داشتند: قبل از این که دشمنان علیه اسلام و مسلمانان سم پاشی کنند و دروغ بگویند باید مردم جهان را با اسلام ناب آشنا کنیم تا متوجه دروغ غربی ها شوند.

ایشان ادامه دادند: متأسفانه تنها به دادن رساله های عملیه به مردم بسنده شده و درباره سیاست اسلامی و بقیه معارف ناب اسلام در عرصه های گوناگون کار دقیقی صورت نگرفته است که این موضوع مهم باید در دستور کار مبلغان دینی باشند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی بیدار کردن و هدایت مردم، آگاه کردن آن ها از توطئه های دشمن و برخورد با آن را از وظایق مبلغان دینی دانستند و ابراز داشتند: سخن و رفتار رهبر انقلاب باید الگوی مبلغان دینی برای ارتباط و آگاه کردن مردم باشد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کردند: علما باید زمان ها را رصد کنند و حوادثی که در زمان ها واقع می شود را بدانند و خود را مجهز کنند تا قدم در راه پیشرفت اسلام و مبارزه با دشمنان بردارند.

معظم له با بیان این که وحدت امت اسلامی تأکید همیشگی قرآن کریم است، خاطرنشان کردند: علما باید بیدار و هوشیار باشند تا بتوانند مردم را هوشیار و آگاه نگه دارند، مسلمانان همواره باید متحد باشند تا بتوانند در برابر دشمنان ایستادگی کنند و دشمن را به شکست برسانند.

ایشان اضافه کردند: مسلمانان باید نسبت به خود دارای تواضع و نسبت به دشمنان دین محکم و قاطع باشند، فرهنگ قرآنی باید در جامعه و امت اسلامی جاری باشد؛ ایرانی ها ویژگی های خاصی دارند و در روایات از آن ها تمجید شده است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی وظیفه عالمان دینی را در دوران امروز سنگین ارزیابی کردند و گفتند: عالم دینی با جریانات را رصد کند و وظیفه خود را تشخیص دهد تا بتواند جامعه را در هوشیاری نگه دارد.

ایشان همچنین بیانیه گام دوم انقلاب را راهبردی و نقشه راه آینده انقلاب دانست که باید مبنای برنامه ریزی مسؤولان و دستگاه های کشور باشد.