خدمت رسانی به زائران حرم مطهر رضوی ادامه پیدا کند

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی بر لزوم وحدت حوزه علمیه قم و مشهد تأکید کردند و گفتند: امروز باید میان علمای حوزه های علمیه قم و مشهد همبستگی، اتحاد و هم افزایی ایجاد شود.

5cb352e28268e 1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، این مرجع عالیقدر جهان تشیع امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین مروی تولیت جدید آستان قدس رضوی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و با تجلیل از شخصیت اثرگذار حجت الاسلام والمسلمین مروی در عرصه ارتباطات حوزوی گفتند: امروز لازم است که افرادی در حوزه برای زمینه های مدیریتی مجهز باشند تا همواره در راستای آگاه سازی حوزویان نسبت به شرایط زمان حاضر تلاش کنند.

معظم له با بیان اینکه امروز حوزه های علمیه در اوج اثرگذاری خود قرار دارند، اظهار داشتند: باید دانست که انقلاب اسلامی از حوزه برخاسته و بسیاری از رجال انقلابی در حوزه علمیه قم رشد یافته بودند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به اینکه حوزه های علمیه هیچگاه منفعل و خاموش نبوده، نیستند و نخواهند بود، اظهار داشتند: بدون تردید حوزه علمیه تعهد انقلابی خویش را به عرصه عمل کشانیده است.

مرجع عالیقدر جهان تشیع به فعالیت های آیت الله رئیسی در مقام تولیت آستان مقدس رضوی اشاره و عنوان کردند: ایشان در این زمینه خدمات بسیار خوبی را به مردم ارائه دادند و یک منطقه را برای زائران مهیا کرده بودند تا زائران حرم مطهر رضوی دیگر مجبور نباشند با هزینه های بسیار بالای هتل ها مواجه شوند.

ایشان خاطرنشان کردند: امیدواریم در دوران تولیت جدید آستان قدس رضوی نیز خدمات مربوط به زائران به همان شکل گذشته بلکه بهتر ادامه پیدا کند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به ظرفیت های حوزه علمیه مشهد خطاب به حجت الاسلام والمسلمین مروی گفتند: اگر بتوانید ظرفیت های حوزه علمیه مشهد را نیز همانند ظرفیت های حوزه علمیه قم شکوفا کنید، کار بسیار بزرگی انجام داده اید؛ همان فکری که نسبت به انقلاب و شرایط زمان در حوزه علمیه قم حاکم است، باید در حوزه علمیه مشهد نیز بیشتر حاکم شود.

معظم له با بیان اینکه حوزه علمیه مشهد از گذشته بسیار درخشانی برخوردار است، ادامه دادند: افرادی همچون سید یونس اردبیلی که رشد یافته حوزه مشهد بودند، در دوران پهلوی در برابر رضا شاه قد علم کرده و ایستادگی می کردند، بنابراین این روحیه امروز نیز در این حوزه تقویت شود.

مرجع عالیقدر جهان تشیع بر لزوم وحدت حوزه علمیه قم و مشهد تأکید کردند و ابراز داشتند: امروز باید میان علمای حوزه های علمیه قم و مشهد همبستگی، اتحاد و هم افزایی ایجاد شود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در پایان حجت الاسلام والمسلمین مروی را انتخابی شایسته برای تولیت آستان قدس رضوی دانستند و ضمن آرزوی توفیق برای وی گفتند: امیدواریم بتوانید تحولات بسیار خوبی را در عرصه تولیت آستان قدس و حوزه علمیه مشهد رقم بزنید.