در برابر زیاده خواهی دشمن باید مقتدرانه برخورد کرد

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به اینکه دشمن از روحیه جهادی و شهادت طلبی ملت ایران هراس دارد، گفتند: با دشمنان باید با زبان شمشیر سخن گفت.

5d13af39a46b0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، این مرجع عالیقدر جهان تشیع عصر امروز در دیدار جمعی از مسؤولان کانون های فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه دشمن از روحیه جهادی و شهادت طلبی ملت ایران هراس دارد، تصریح کردند: دشمنانی همچون ترامپ و صهیونیست ها را نمی توان با نرمی و زبان خوش به عقب راند، بلکه باید با آنها با زبان شمشیر سخن گفت؛ امروز باید دانست که تنها با تقویت فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت می توان به جنگ با دشمن رفته و آن را به عقب نشینی وادار کرد.

مرجع عالیقدر جهان تشیع انقلاب شکوهمند اسلامی را یکی از نعمت های بزرگ الهی تلقی کردند و گفتند: ما باید از این نعمت بزرگ قدردانی کنیم، زیرا در غیر این صورت دچار کفران نعمت شده و به عذاب الهی گرفتار خواهیم شد.

ایشان یکی از برکات انقلاب اسلامی را رهایی مردم از چنگال استبداد شاهنشاهی دانستند و تأکید کردند: مردم ایران سالیان طولانی تحت ظلم و استبداد قرار داشتند، اما انقلاب اسلامی آنها را به ملتی مقتدر و عزتمند تبدیل کرد؛ در دوران پهلوی دچار هویت کشی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی شده بودیم و در همه زمینه ها باید طبق نظر غربی ها عمل می کردیم؛ دشمن سالیان طولانی منابع اقتصادی کشورمان را چپاول می کرد و مردم را در حالت فقر و بردگی نگه می داشت.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به اینکه ملت ایران در دوران پیش از انقلاب ملت ایران ملتی وحشی و عقب مانده تلقی می شد، اظهار داشتند: امروز به برکت انقلاب اسلامی استکبار جهانی تسلط خود بر کشور را از دست داده و همه ملت های جهان چشم به انقلاب اسلامی دوخته و به آن امید بسته اند؛ امروز دشمن اذعان دارد که بدون خواست و اراده ملت ایران نمی تواند هیچ کاری انجام دهد.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با نهضت خودشان به مردم ایران خودباوری و اعتماد به نفس هدیه دادند، گفتند: مردم در دوران پیش از انقلاب اسلامی دچار غرب زدگی و خودباختگی شده بودند، اما انقلاب اسلامی سبب شد هویت حقیقی خود را بیابند و خودباوری داشته باشند و بتوانند به خودکفایی برسند.

معظم له در ادامه یکی از برکات انقلاب اسلامی را احیای فرهنگ جهاد و شهادت معرفی کردند و ابراز داشتند: امروز همه انقلابی ها باید به صحیفه نور امام خمینی(ره) توجه کرده و همواره آن را مطالعه کنند؛ ایشان در این کتاب می فرمایند «خداوند هر پیامبری را ارسال کرد، در یک دستش کتاب هدایت و در دست دیگرش ابزار جهاد قرار داشت»، بنابراین ما نیز باید با الگوگیری از پیامبران نسبت به فرهنگ جهاد و شهادت اهتمام داشته باشیم.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به نشست معامله قرن صهیونیست ها در بحرین تأکید کردند: امروز صهیونیست های ظالم و اشغالگر می خواهند نیمی از سرزمین فلسطین را به صورت معامله ای تصرف کرده و نیمی دیگر را به فلسطینی ها بدهند؛ بدون شک تا زمانی که این غده سرطانی وجود داشته باشد، کشورهای منطقه در امان نخواهد بود؛ امام خمینی(ره) فرمودند رژیم صهیونیستی پایگاه استکبار است، بنابراین باید تلاش کنیم آن را نابود کنیم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی همچنین در ابتدای این دیدار با اشاره به آیه 7 سوره مبارکه ابراهیم و بیان اینکه در 73 آیه از آیات قرآن کریم نسبت به اهمیت شکرگزاری تأکید صورت گرفته است، گفتند: یکی از وظایف انسان ها آن است که نعمت های خداوند را بازشناخته و درصدد شکرگزاری برآیند، زیرا شکر نعمت به زندگی انسان ها برکت می بخشد.

معظم له ادامه دادند: فعالان عرصه فرهنگ و هنر باید به منابع ادبی و هنری فاخر ایرانی همچون اشعار سعدی، حافظ و فردوسی توجه داشته باشند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به جایگاه با عظمت افراد با تقوا در روز قیامت خاطرنشان کردند: هنگامی که افراد با تقوا به سوی بهشت روانه می شوند، فرشتگان و خزانه داران الهی به استقبال آنها آمده و آنها را مورد تمجید قرار می دهند.