امت اسلام با اتحاد خود جلوی نفوذ دشمن را بگیرد

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با تأکید بر ایجاد صف منسجم و متحد کشورهای اسلامی در برابر دشمن تأکید کردند که امت اسلام با اتحاد خود بایدجلوی نفوذ دشمن را بگیرد.

IMG_9983x

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، این مرجع عالیقدر جهان تشیع ظهر امروز دیدار سفیر افغانستان در ایران با بیان این که در اسلام مرزهای جغرافیایی مطرح نیست، گفتند: کل مسلمانان جهان در هر نقطه ای باشند با یکدیگر برادر هستند و باید با دید محبت، الفت و برادری به یکدیگر نگاه کنند و در برابر کفار شدید و قوی باشند.

ایشان افزودند: امروز امت اسلام باید از شرایط زمانه خود آگاه باشد و بر اساس وظایف امروز عمل کند، امروز در شرایط خاصی واقع شده ایم و دشمنان تهاجمات سنگینی علیه کشورهای اسلامی انجام می دهند و بر مسلمانان لازم است که در چنین شرایطی وحدت و اتحاد داشته باشند.

معظم له با بیان این که تأکید قرآن کریم تمسک مسلمین به ریسمان اتحاد الهی و پرهیز از اختلافات است، اظهار داشت: متأسفانه برخی کشورهای اسلامی هنوز در برابر دشمن متحد نیستند، نباید اجازه داد که افغانستان مورد تاخت و تاز آمریکا و صهیونیست ها باشد.

ایشان ادامه دادند: باید در افغانستان و کشورهای اسلامی اتحاد جدی وجود داشته باشد تا دشمن نتواند نفوذ کند، باید جلوی نفوذ دشمن را با انسجام بین مسلمین بگیریم و دشمن نباید جرأت کند که قدم در کشورهای اسلامی بگذارد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با تأکید بر این که ایران اسلامی در کنار ملت های مسلمان به ویژه افغانستان است، ابراز داشتند: نباید به دشمن میدان داده شود، کفار در هر حالتی با ما دشمن هستند و ما باید در همه جهت خود را تقویت کنیم و با قدرت ایمان و عقیده در برابر دشمن ایستادگی کنیم، ایران اسلامی با وجود همه سختی ها مقتدرانه و سرافراز در برابر دشمنان ایستاده است.

ایشان عنوان کردند: دل دشمنان اسلام پر از کینه علیه امت اسلام است و آن ها هیچگاه نمی توانند دوست امت اسلام باشند و اگر هم در مواقعی لبخند می زنند برای فریب است تا زمانی ضربه خود را وارد کنند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع پذیرفتن 3 میلیون مهاجر افغانستانی را نشانه دوستی و عطوفت ایران دانستند و خاطرنشان کردند: گاهی امور خلاف اخلاق از طرفین به وجود می آید که باید برطرف شود و از این ظرفیت دوستی به خوبی استفاده کرد.

ایشان اضافه کردند: ملت و دولت افغانستان باید آمریکایی ها و دشمنان را از خاک خود بیرون کنند و اجازه جولان دادن به آن ها ندهند، هر جا اتحاد باشد قدرت خواهیم داشت اما اگر درگیر اختلاف باشیم قدرت ها از بین می رود، ملت افغانستان برادر ما است و ما در کنار مردم این کشور هستیم.